„Každá firma má svůj příběh, my jej v EvenTree rozvíjíme“ – říká zakladatelka a výkonná ředitelka vzdělávací firmy EvenTree Petra Koťátková.

Petro, jak byste agenturu EvenTree představila?
Jsme malá vzdělávací agentura s nabídkou individuálních kurzů na míru pro malé a střední firmy. Každá firma má svůj příběh, my si zakládáme na tom, abychom jej vhodnými kurzy dále rozvíjeli. Připravujeme je proto individuálně pro potřeby dané firmy a ve spolupráci s nejlepšími odborníky z praxe.  Každá naše vzdělávací akce je tak originál „ušitý“ na míru jejím účastníkům a firmě. Základem je konzultace potřeb a požadavků  se zástupci společnosti a sestavení individuálního programu, který je pro danou firmu a situaci, ve které se zrovna nachází, nejvhodnější. Chceme firmu a klima uvnitř nejdříve poznat, aby efekt našich školení byl opravdu co největší.
Jak kurzy probíhají?
Typickým rysem našich akcí je individuální přístup lektora k jednotlivým účastníkům. Věříme na sílu praktické zkušenosti před hromadou teorií. Naši absolventi si tak vyzkouší a zažijí potřebné situace na vlastní kůži, dostanou přímou zpětnou vazbu a v reálné situaci již budou lépe připraveni na adekvátní reakci.
Co je obsahem vašich kurzů?

Specializujeme se zejména na praktické tréninky manažerských, prezentačních, komunikačních a obchodních dovedností. Dále nabízíme mediální tréninky či kurzy z oblasti Public Relations, stále populárnější jsou také workshopy či dlouhodobé výcviky Mindfulness (všímavost), na kterých spolupracujeme s Českým Mindfulness Institutem. Nabídku našich kurzů najdete zde.

Nenabízíme ale pouze kurzy. Chceme být firmám a organizacím partnerem, se kterým mohou konzultovat vzdělávací potřeby své či svých zaměstnanců, jejichž primárním cílem je samozřejmě další rozvoj firmy. Domluvíme rádi také individuální trénink v požadované oblasti.

A kromě individuálních kurzů – nabízíte také něco pro veřejnost?

Pořádáme i otevřené kurzy pro jednotlivce – zejména pro drobné podnikatele s cílem podporovat další růst jejich podnikání. V našich otevřených kurzech nabízíme témata, která tito podnikatelé řeší, ať už sami nebo ve svém týmu. Naše kurzy probíhají v malém počtu do max. 10 účastníků. To nabízí účastníkům i lektorům velký prostor zaměřit se na jednotlivé potřeby podnikatelů, kteří si mohou díky tomu odnést konkrétní představu o dalších krocích a velkou dávku inspirace.

Jakým tématům se věnujete v otevřených kurzech pro podnikatele?

Každý podnikatel si najde svůj kurz a téma podle situace, ve které se zrovna nachází. Naše kurzy pokrývají oblasti od propagace služeb přes finance až po obchodní dovednosti. Aktuálně můžete absolvovat naše úspěšné kurzy Instagramu pro začátečníky (8. listopadu)  nebo

Reklama na Facebooku (termín 4.10.). Máme ale i kurzy úplných základů podnikání pro lidi, kteří teprve začínají či tuto cestu zvažují – kurz Co a jak v začátcích podnikání v aktuálním termínu 19.10.  Kromě toho pořádáme také soft skills kurzy – oblíbené jsou třeba Rétorické dovednosti s moderátorkou Štěpánkou Duchkovou (aktuální termín 20.září.) nebo kurzy  Mindfulness ve spolupráci s Českým mindfulness institutem.  Nabídku našich aktuálně vypsaných veřejných kurzů najdete zde.

To je opravdu široký rozsah. Jakým způsobem vybíráte lektory na kurzy?

Základním požadavkem je, aby to byli opravdu odborníci z praxe, kteří se svému oboru skutečně věnují a zároveň jsou schopni své zkušenosti také předat ostatním. Většinou se jedná o odborníky, se kterými mě pojí dlouhodobé vazby a zkušenosti, sama jsem většinou jejich kurzy prošla a mohu se tak za jejich práci opravdu zaručit.

Kromě vzdělávání nabízíte také občasné networkingové akce?

Ano. Jednou za dva až tři měsíce pořádáme oblíbená networkingová setkání s inspirativními hosty v Karlíně ve spolupráci s Pracovnou ŽENY s.r.o. A coworkingovým centrem Baby Office. Právě chystáme další zajímavé hosty na podzimní setkání.

A teď mi řekněte něco o Vás. Jak jste se dostala k oblasti vzdělávání dospělých?
Na začátku své profesní dráhy jsem působila jako manažerka oddělení péče o zákazníky v rychle se rozvíjející telekomunikační společnosti a už zde bylo jako součást mé manažerské práce vzdělávání mých podřízených. Znám tedy dobře prostředí firem, zaměstnanců a jejich potřeb. Své další zkušenosti jsem sbírala jako lektorka, konzultantka i projektová manažerka v několika vzdělávacích projektech. Prošla jsem si tedy obě cesty – lektorskou i manažerskou. Spojuji tedy nyní zkušenosti z obou stran (lektorské i manažerské) a také díky tomu se domnívám, že jsme schopni nabídnout opravdu kvalitní kurzy na míru jednotlivcům i firmám.
A jak vlastně vznikla myšlenka založit vzdělávací agenturu EvenTree?

Založit vlastní vzdělávací agenturu byl vždy můj dlouhodobý cíl, v tomto oboru se pohybuji již téměř patnáct let.Ta první idea kurzů pro podnikatele se zrodila ve spolupráci s Baby Office s.r.o., coworkingovým centrem pro pracující rodiče. Na jaře před třemi lety jsem zde začala pořádat kurzy zaměřující se na jejich profesní rozvoj a zjistila jsem, že je o tento typ akcí a rozvoje zájem i mezi dalšími podnikateli i zaměstnanci, neziskovými organizacemi, apod.

Postupně jsem tedy po dohodě  s kolegyněmi z Baby Office začala pracovat na vytvoření vlastní vhodnější značky pro vzdělávací akce.  A myslím, že to bylo dobré rozhodnutí. Ne vždy zvládám vše hravě a s lehkostí, navíc jsem pracující máma se 4 dětmi ve věku od 2 do 16 let. V praxi to proto znamená poměrně složitý time management, řešení velkého  množství úkolů najednou a málo času na odpočinek. Ale zdolávání životních výzev a cest k mému dalšímu rozvoji mě rozhodně baví a posouvá dál.

Petra Koťátková, srpen 2018