Projektové řízení pro podnikatele_ Honza Slavík

Možná to taky znáte. Musíte udělat spoustu úkolů, ale nevíte, kde začít. Někdy si úplně nedokážete poradit s organizací práce jiných. Nevadí. Můžete totiž navštívit projektové řízení, kurz, který vám s tím pomůže. Je pro zaměstnance i podnikatele. 

Vzdělávací kurz ‘Projektové řízení pro podnikatele’ proběhne 5. 12. a povede ho Honza Slavík. Co se organizace práce týká, je to člověk na pravém místě. Po škole nabíral různé pracovní zkušenosti. Například jako barman, skladník, správce sítě, programátor nebo jako obchodní zástupce. Dokonce ho neodradily ani výškové práce. Hodně ho bavilo společné farmaření s dědečkem, byla to skvělá škola projektového řízení a podnikání v jednom. Nakonec se stal na víc než 15 let ‘projekťákem’. Pak založil společnost Ovax, která se specializuje na business design. Dnes je poradcem, mentorem a lektorem. 

Co s tzv. PNJ, problémem někoho jiného?

Jednoho dne bylo třeba splnit důležitý úkol… KAŽDÝ si byl jist, že to NĚKDO udělá. Mohl to udělat KDOKOLIV, ale NIKDO to neudělal. NĚKDO se rozzlobil, protože to přece byla práce pro KAŽDÉHO. KAŽDÝ si myslel, že by to mohl udělat KDOKOLIV, ale NIKDO si neuvědomil, že to KAŽDÝ neudělá. Nakonec KAŽDÝ obviňoval NĚKOHO, že NIKDO neudělal to, co mohl udělat KDOKOLIV…

“Projektové řízení je pro ty, kteří se chtějí zbavit nepříjemného pocitu v břiše, když ví, že to není dobré. Protože nestíhají a neví, co s tím. Neví, kde začít, co udělat první, od čeho se odpíchnout. Jak organizovat práci lidí, jak ji přebírat a zajistit, aby byla dodána včas a kvalitně,” to byla odpověď Honzy na otázku, pro koho je jeho kurz u EvenTree určen. Na své si tedy přijdou jak začínající i pokročilí projektoví manažeři, tak i majitelé firem, zaměstnanci a volnonožci. Prostě ti, kdo něco řídí. Nebo se teprve chystají a neví, jak na to. 

Projektové řízení v praxi.

Jak TO udělat, když ve firmě řeším TOTO…  

Mnoha podnikatelům i firmám a jejich managementu chybí schopnost aplikovat projektové principy do řízení firmy. “Hodně lidí se ohání pojmy jako motivace, leadership, management. Ale když jim chybí odstup a schopnost abstrahovat poučky do praxe nebo v přesahu na jiný obor, způsobuje jejich aplikace často ještě víc škody,” vysvětluje Honza Slavík. Kurz projektového řízení sestavil tak, aby účastníci získali dostatek potřebné teorie. Ale zaměřovat se bude i na konkrétní praxi. Po skončení kurzu obdrží účastníci od Honzy i prezentaci se zdroji a mini e-book o projektovém řízení

Honza Slavík a business design

Jedná se o obor nebo dokonce směr, který Honza Slavík vytvořil. Vadila mu oborová uzavřenost projektového řízení. Ale i marketingu, obchodu a dalších ‘boxíků’, které ve firmách existují samostatně, a potom si jen přehazují problémy na další oddělení. Opět se dostáváme k systému PNJ, problému někoho jiného. “Naučil jsem se vidět propojení a souvislosti tzv. pod povrchem. Business design je kombinace projektového řízení, byznys modelování a strategického řízení,” říká Honza. 

Efektivní organizace práce je důležitá

Pokud se ptáte, čím se konkrétně vzdělávací kurz Honzy Slavíka zabývá, máme pro vás ochutnávku. Honza se bude věnovat definici projektu a tomu, jak jej začít. Jak projekt řídit a kontrolovat. Jak postupovat. Taky vysvětlí, jak důležité je vědět, pro koho projekt dělám. Dostane se i k organizaci práce a tomu, jak řídit tým. No a také k velmi důležité komunikaci

“Především mě baví sledovat, jak funguje to, co lidem a firmám radím. Daří se jim odhalovat problémy, o kterých netušili, ale které jejich podnikání ničily nejvíce,” dodává Honza. Honza má efektivně zorganizovaný i svůj osobní život, jeho pracovní nastavení mysli ho neopouští ani v soukromí. Používá Trello, G  Suite a Scrum board na organizaci rodinných akcí, stěhování nebo třeba opravy. Pracovních nápadů má na celou knihu, kterou momentálně píše. Pokud ale nechcete čekat, až kniha vyjde, přijďte se s Honzou Slavíkem seznámit už v prosinci na vzdělávací kurz od EvenTree. 

TIP EVENTREE
Pro podnikatele, kteří chtějí vést svou firmu správným směrem, máme další vzdělávací kurz. Jeho lektorem je úspěšný podnikatel Martin Čuba. Kurz ‘Jak dodat podnikání náboj‘ je velmi praktický a proběhne 22. 11.
Připomínáme i naše blížící se networkingové setkání, které proběhne 27. 11.