Martin Čuba lektor

Martin Čuba byl členem představenstva a vrchním ředitelem obchodu v ČSOB Stavební spořitelně. Po 14 letech bankovnictví opustil a založil úspěšnou poradenskou společnost ETON Business Consulting, která pomáhá firmám být obchodně úspěšné. Jak dodávat podnikání náboj učí podnikatele i na kurzech EvenTree.


„Byť poměrně často školím nebo vedu rozvojové workshopy, nejsem typický lektor. Spíše sdílím své zkušenosti z praxe a snažím se do tématu vzájemného sdílení best practices zapojit i účastníky svých kurzů,“ vysvětluje Martin Čuba, jehož praktické zkušenosti jsou opravdu bohaté. Začínal jako obchodník a postupně se dostal přes vedoucího obchodní skupiny, oblastního vedoucího a regionálního ředitele až na post obchodního a marketingového ředitele celé banky. Už při studiích na VŠE ho zajímalo, jak firmy fungují zevnitř, což během práce v korporátu detailně prozkoumal. Nyní díky tomu dokáže rozklíčovat, proč se té či oné firmě obchodně daří i nedaří. Jak to v těch firmách dělají a co by se dalo změnit, aby se jim dařilo nebo dařilo ještě lépe.

„Vždy jsem ze svých pozic pomáhal kolegům s obchodem a rozvojem jejich týmů. Obchod se pro mě stal životní cestou,“ říká Martin Čuba. S obchodem začal už jako gymnazista, kdy se rozhodl dělat kamelota pro Respekt. Stál před branami Škodovky a vykřikoval názvy článků. Chtěl být mezi lidmi a obchodovat. Nevěděl tenkrát ještě, kam přesně míří. Ale rozhodně už věděl, že chce být obchodník. A podařilo se mu to. Jeho cesta je úspěšná a velmi inspirativní pro ostatní. Martin Čuba totiž umí své zkušenosti skvěle předávat ostatním, například svým studentům při přednáškách na VŠE.


Jak dodat podnikání náboj

Jsme potěšeni, že vás můžeme pozvat 22. listopadu na vzdělávací kurz s Martinem Čubou. Nastartujete na něm své podnikání nebo ho posunete dál. Jak říká přímo Martin: „Společně si vyhrneme rukávy, vymyslíme spolu recept a pak ho aplikujeme.“ Na workshopu začnete s vizí, vaší představou o firmě, a proberete její směřování. Dostanete se k marketingové strategii a řízení financí. Proberete sestavování týmu i jeho rozvoj, tedy jak si vybrat schopné lidi, jak je vést a motivovat, abyste společně budovali značku firmy. Získávání nových klientů je také zařazeno do programu. Jak je hledat, oslovovat i pečovat o ty stávající. Součástí workshopu je networking, tedy představení vašich projektů a prostor pro vzájemnou diskusi.


Funguje to!

Nedávno se Martin účastnil zajímavého projektu pomoci firmám. Bylo jich celkem 12 a trvalo to 3 měsíce. Jednalo se o kombinaci workshopů a individuálních konzultací přímo ve firmách. A výsledek? Firmy meziročně zlepšily své obchodní výsledky v průměru o 37%. Martinovým dlouholetým klientem je například společnost MeDitorial. Martin v ní skrze ETON Business Consulting pomáhal při budování obchodního týmu. Konkrétně našel, vybral a zapracoval obchodníky, kteří jsou ve společnosti dodnes a mají velmi dobré výsledky. ETON ale také rozvíjel obchodní a komunikační dovednosti spolupracovníků, v loňském roce redefinoval obchodní strategii a v posledním půlroce pomáhal s adaptací nové obchodní ředitelky. Ta získala se svým týmem v prvním čtvrtletí 2019 historicky nejlepší výsledky.

Přijďte se i vy naučit „chytat ryby“ od Martina Čuby a dosáhnout nejlepších výsledků svého podnikání. Martin se chystá přesunout se svou rodinou a horským kolem do přírody, konkrétně na Šumavu. V současné době už není tolik vázán na Prahu, proto využijte jeho přítomnosti a přijďte společně na to, jak dojít k vašim vytyčeným cílům. Nejde o žádnou teoretickou přednášku, ale o praktické postupy, které si odnesete s sebou a ihned můžete aplikovat do praxe. Martin rád dodává zpětnou vazbu i po kurzu a je schopen spolupracovat s vámi dál na konkrétních obchodních projektech či formou vyhledávání nových zaměstnanců. Martin věří v dobrou budoucnost. A kdo věří, ten ji takovou i má.